

A Jazzfest Budapest nyitónapján a Gellért-hegyi víztározó csodás panorámát kínáló kilátóteraszán tartott koncert hajnali varázslata után az esti csodát Avishai Cohen hozta európai turnéja első állomásán, az Erkel Színházba. Változó felállású formációival az évek során mindig telt ház előtt lépett fel, vasárnap este új kvintettjével is megtöltötte az ország legtöbb ülőhellyel rendelkező nézőterét.
Különleges koncerttel rukkoltak elő a Nagykanizsai Honvéd Kaszinóban működő JazZeneklub szervezői. Részben szervezési okok miatt előre hozták a szokásos Nemzetközi Jazznap rendezvényét, hiszen a Sárik Péter Trió X Bartók estjét április 26-án rendezték meg. A nemzetközi szinten is nagy sikert aratott album anyagát azzal a céllal hozták létre, hogy mind Bartók Béla zenéjét és mind a jazz-zenét közelebb hozzák az érdeklődők felé.
Mindig is utáltam a lövöldözéseket, ez alól csak a garantáltan humanista, emberre, állatra és növényekre egyaránt ártalmatlan üdvlövések jelentenek kivételt. Az Opus Jazz Clubban legutóbb végig úgy éreztem, hogy a koncert minden pillanatában nehéztüzérséggel soroznak, német militarista kifejezéssel élve „Dauerfeuer”-t kapok a képembe. Érdekes módon, a végén már fájt a kezem a ráadást követelő tapstól, de nem bántam.
Egy éve indította el a Duna Médiaszolgáltató a legjobb magyar jazz-zongoristáról elnevezett rádióját. A rádió az adást teszt szinten március 15-én kezdte meg, de hivatalosan április 30-án indult el.
A Nemzetközi Jazznapot április 30-án ünnepeljük 2011 óta, amióta az UNESCO Nemzetközi Jazz Nappá nyilvánította. Hazánk 2014-ben csatlakozott a kezdeményezéshez, így ma már több városban ünneplik a jazznapot, de a legtöbb koncert Budapesten lesz, amikről mi is próbálunk folyamatosan tudósítani.
Korongozó névvel elindul egy új sorozatunk, melyben új kollégánk Simády Béla a legfrissebb lemezújdonságokról ír nagyon röviden, kifejezetten figyelemfelkeltés céljából. A lemezhez Youtube felvételt és (ha van már) Spotify elérést csatolunk. Összesen 7 albumra hívja fel minden héten a figyelmet, hogy a kedves olvasóinknak minden napra szolgáljunk egy-egy aktuális lemezterméssel. (a szerk.)
A visszaszámolás megkezdődött, hétvégén indul az immár negyedik alkalommal megrendezésre kerülő Jazzfest Budapest, amely az elmúlt három évben lépésről lépésre a főváros egyik emblematikus kulturális eseményévé fejlődött. Április 27. és május 14. között 18 napon át 54 koncerten 23 ország 181 muzsikusa lép fel városszerte különböző helyszíneken, a nagybefogadású patinás színházaktól, a családias hangulatú jazzklubokig. A rajt előtt érdemes felidézni a múlt hónapban a fesztivál egyik koncerthelyszínén, a Jedermannban tartott sajtótájékoztatón elhangzottakat, ahol a hagyományokat folytatva idén is a sokszínű programok összeállításában segédkező kurátorokból összeállt alkalmi formáció hangolta jazzre a tudósítókat.
A több mint egy évtizede a legnívósabb zenei díjak záporában ázó ifjú jazzdíva, Jazzmeia Horn a magyar fővárosba látogat a MOMkult prémium koncertsorozata, az UPSOUND meghívására. A koncertsorozat merészen friss, már-már vakmerő, de nagyon is hiánypótló vállalása, hogy nemzetközileg elismert, de itthon kevésbé ismert előadókat juttat pódiumhoz. Jazzmeia Horn európai turnéjának budapesti állomásán a Jazz.hu minden olvasójának ott a helye.
Idén először képviseli a Magyar Jazz Szövetség a magyar jazzmuzsikusokat a világ egyik legfontosabb jazzvásárán, a Jazzahead!-en.
A Nemzetközi Jazznapot 2014 óta tartják meg Nagykanizsán. ezúttal két kiváló programmal rukkolnak ki a szervezők. A nyitóprogramra április 26-án kerül sor a Nagykanizsai Honvéd Kaszinóban, ahol Sárik Péter Triója lép fel. A folytatásban a Szalay Gábor Organ Trió koncertjére kerül sor a Móricz Zsigmond Művelődési Házban.
A HARMÓNIA JAZZMŰHELY a Budapest Jazz Clubban április 25-én, PÉNTEKEN 20:00 kezdettel bemutatja: Budapest Jazz Orchestra – Big Band Story Friedrich Károlytól
A Nagy Elődök c. sorozatban Pallai Péter remélhetően közérthető szövegekkel és youtube illusztrációkkal mutatja be a jazztörténet stílusformáló szólistáit a különböző hangszereken (zongorával kezdve), valamint a markánsan egyéni hangzást produkáló formációkat, a kezdetektől egészen a 70-es évekig. Olyanok is szerepelnek az összeállításokban akiket elkerült a világhír, noha megérdemelték volna. A zenei illusztrációk a youtube-ról valók, hogy a legszélesebb körben hozzáférhetőek legyenek.
Készülő, második lemezét mutatta be a BJC-ben a két év után idén nyáron újra stúdióba vonuló Kalmár Zoltán Quartet. A dobos vezette all-star csapatban egy Emerton-díjas zongorista, Cseke Gábor, egy Artisjus-díjas bőgős, Hárs Viktor és „Az év fiatal jazz-zenésze” közönségdíjas altszaxofonosa, Raboczki Balázs játszott.
Negyedik alkalommal jelentkezik Magyarország legnagyobb jazzfesztiválja. Tizenhárom helyszínen fognak fellépni hazai és külföldi sztárok április 27. és május 14-e között.
Korongozó névvel elindul egy új sorozatunk, melyben új kollégánk Simády Béla a legfrissebb lemezújdonságokról ír nagyon röviden, kifejezetten figyelemfelkeltés céljából. A lemezhez Youtube felvételt és (ha van már) Spotify elérést csatolunk. Összesen 7 albumra hívja fel minden héten a figyelmet, hogy a kedves olvasóinknak minden napra szolgáljunk egy-egy aktuális lemezterméssel. (a szerk.)